برای اعتراض به محتوای بازی BATTLEFIELD3 اینجا را کلیک کنید!!!

بسم رب المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

برای اعتراض به بازی BATTLEFIELD3 (که در این بازی به معنای تمام سعی شده ایران ت*روریست نشان داده بشه)توماری در فضای مجازی تهیه شده  که از همگان دعوت به عمل میاد تا برای امضای اون شرکتی فعال داشته باشند.

حالا چرا باید تومار را امضا کنیم؟

1-چون بازی دارد درباره ما حرف می زند .قضیه دیگر آلمان نازی یا روسیه کمونیستی نیست.قضیه دیگر کشور پرت و پلای خاورمیانه ای که معلوم نیست چرا مردمش دارند به زبان عربی مخلوط با چیز های دیگر حرف می زنند نیست.این بار دیگر خود ماییم،ما مردمی  مردمی که دارند فارسی حرف می زنند و سرزمینی که نامش ایران است.
2-چون دیگر خسته شده ایم .ازحرف ها و راه حل های تکراری خسته شده ایم.از اینکه هی بگوییم«باید ما هم با همان ابزارها به جنگشان برویم»و حرف هایی که خودتان می دانید.بله معلوم است که این کار را باید بکنیم.معلوم است که یک هجوم رسانه ای را باید رسانه ای پاسخ داد و مگر نداده ایم؟مگر جوان های خوش فکر و با پشتکار مان بازی نساخته اند؟بازی های همچون:"گرشاسب" "عصر پهلوانان" "میر مهنا" و چندین بازی درحوزه دفاع مقدس.مگر نه اینکه ما با اشتیاق به سراغشان رفته ایم؟این کارها را کرده ایم و باز هم خواهیم از این بازی ها دفاع خواهیم کرد. و البته گیم سازهای ما بهترش را هم خواهند ساخت.اما آیا همین کافی است؟
صنعت گیم سازی ما با پیکر نحیفو تجربه اندکش آیا به این زودی ها م یتواند چنان در بازار های جهانی حضور داشته باشد که در یکی ،دوهفته،5 میلیون نسخه (فروش بازی بتلفیلد) از یک بازی را روانه بازار جهانی سینما و گیم و محصولات سرگرمی دیگر چنان حضور مقتدرانه ای داشته باشیم که بتوانیم در آن جریان سازی کنیم؟
3-ما از یک چیز دیگر هم خسته ایم. از اینکه ببینیم تنها یک صدا ،صدای غالب دنیا باشد و گوش ها فقط به شنیدن همان یک صدا عادت داشته باشند .از اینکه داستان قوم ها و کشورها و سرزمین ها فقط از ارویه ی دید آمریکا روایت شوند و با همان شکل جذاب و پر آب و تاب به نمایش در بیایند. اینکه ذهن مردم دنیا را همین صدا هدایت کند و شکل ببخشد. اینکه هیچ صدای دیگری شنیده  نشود و اینکه ما هم این را بدانیم اما باز هم سکوت کنیم.
4-لابد شما هم زیاد می شنوید که «این فقط یک بازی است ،یک سرگرمی که خیلی زود هم فراموش می شود».این درست است اما در کنارش نکته خیلی مهمی نادیده گرفته می شود .اینکه تصویر ارائه شده از مردم خاور میانه ،شرق آسیا،روسیه و خیلی جاهای دیگر  در رسانه های جذاب آمریکایی ممکن است برای مردم خود آن کشورها فانتزی و غیر واقعی باشند اما برای غربی هایی که هیچ تصویری از شکل زندگی آنها ندارند،ناخودآگاه تبدیل به مستند می شود . به چیزی که با چشمان خودشان دیده اند و حالا از جنس اطلاعات است. چیزی که تصویر آنها را با شنیدن نام آن کشور  یا منطقه خاص شکل می دهد.چیزی که با آن ما را قضاوت می کنند.آیا باید بگذاریم این سوء تفاهم تا همیشه باقی بماند؟
امضا کردن پای تومار کذایی ممکن است به نظر ما کار بی اهمیتی برسد اما بیایید این طور قضیه را ببینیم که این شروعی باشد برای اینکه سکوت را بشکنیم. برای اینکه کاری کنیم که با همان ابزار رسانه ای جهانی ،صدای ما هم شنیده شود.بله درست است ،این صدا کوتاه و ضعیف است و در کنار هیاهوی دیگران شاید زیاد به گوش نرسد اما این دلیل نمی شود که فریاد نزنیم و تلاش نکنیم تا صدایمان را به گوش دیگران برسانیم. گاهی باید سکوت را شکست،گاهی باید بدون توهم جوگیر شدن امیدوارانه تلاش کرد تا آرزوهای بزرگ و رویاهای ظاهرا ناممکن محقق شوند.گاهی باید همه چیز با یک قدم کوچم شروع می شود.مثل یک کلیک روی آدرسی اینترنتی!

5-قطعا  ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از الگوهای بسیار مهم در جهان برخاسته علیه ظلم امروزی به شمار می رود .این بازی و امثالهم سعی در سیاه نمایی انقلاب اسلامی دارد تا به این روش الگو پذیری دیگر کشور ها را از این انقلاب کمرنگ نماید.
پس همه با هم با یک کلیک ساده فریادی بر آریم بر سر همه آنانی که چشم دیدن پیشرفت ها و اقتدار انقلاب اسلامی ایران رو ندارند...

/ 4 نظر / 13 بازدید
سلام خدا

سلام عزاداریهاتون قبول باشه با *دعا برای دنیا و آخرت* به روز هستم خوشحال میشم بنده رو از نظرات ارزشمندتون بهره مند کنید http://manvaquran.persianblog.ir/

شهروند

سلام.ممنون میشم به وبم سر بزنید و نظراتتون رو بگید

GMB

البته من ايرني هستم و صد البته به زبان فارسي هم حرف نمي زنم اما تومتر رو امضا مي كنم.

محمد

سلام درود بر ایران,اره منم محکوم میکنم این بازی ضدایرانی رو. منم کنسول بازی دارم!بازی هایی که هست واقعافاجعه است ضداسلام ضدایران! مثلابازی دانتس,کاملاتصاویرمستهجن. ایمان وهدفمونونشونه رفتن فقط بایدبازی هایی هم رتبه بااونها درست کنیم وگرنه باختیم(انشاالله هرگزنمیبازیم).