روز سیزدهم

بسم ربّ المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

 

سبد خرید روزانه---->کار برای خدا

پسر فقیری در حالی که گرسنگی سخت به او فشار می آورد تصمیم گرفت از خانه بعدی تقاضای غذا کند با این حال وقتی صاحب خانه در را به رویش گشود دستپاچه شد و به جای غضا یک لیوان آب خواست.


صاحب خانه احساس کرد که او بسیار گرسنه است برایش یک لیوان شیر بسیار بزرگ آورد پسرک شیر را سرکشیده و آهسته گفت: چقدر باید به شما بپردازم؟ صاحب خانه گفت:هیچ. مادرمان به ما یاد داده در قبال کار نیکی که برای دیگران انجام می دهیم چیزی دریافت نکنیم. 

پسرک در مقابل گفت: از صمیم قلب از شما تشکر می کنم .پسرک که هاروارد کلی نام داشت پس از ترک خانه نه تنها از نظر جسمی خود را قوی تر حس می کرد بلکه ایمانش به خداوند و انسان های نیکو کار نیز بیشتر شد تا پیش از این او آماده شد بود دست از تحصیل بکشد اما حالا ....

سال ها گذشت و صاحب خانه به بیماری مهلکی گرفتار شد پزشکان از درمان وی عاجزشدند. او به شهر بزرگتری منتقل شد دکتر هاروارد کلی در مورد وضعیت او فراخوانده شد او بلا فاصله بیمار را شناخت تمام توانش را بکار گرفت تا بهبودی آن بیمار را بدست آورد .

روز ترخیص بیمار فرا رسید صاحب خانه با ترس و لرز صورت حساب را گشود . او اطمینان داشت تا پایان عمر باید برای پرداخت صورتحساب کار کند نگاهی به صورتحساب انداخت جمله ای به چشمش خورد "همه مخارج بیمارستان قبلا با یک لیوان شیر پرداخت شده

است."

امضا دکتر هاروارد کلی


از جنس آسمان---->کار برای دنیا ,کار برای آخرت


.....کاری کنید که بماند نه کاری که بمانید .....

امام حسن مجتبی علیه السلام:

 

اعْمَلْ لِدُنْیَاکَ کَأَنَّکَ تَعِیشُ أَبَداً وَ اعْمَلْ لآِخِرَتِکَ کَأَنَّکَ تَمُوتُ غَداً...


برای دنیا ی خود آنگونه کار کن که گویا همیشه زنده خواهی ماند و برای آخرت خود آنگونه کار کن آنچنان که گویی فردا خواهی مرد

مستدرک الوسایل ج25 ص146

برای آنکه محبوب باشی


کافی است خدا را در نظر مردم محبوب جلوه دهی

آنوقت خدا تو را محبوب خود قرار می دهد


/ 0 نظر / 10 بازدید