بزن به هدف

زندگی شیرین با هدف...

هدف داشتن و رسیدن به آنها برای خیلی از جوان ها، کاری بسیار سخت و چالش بر انگیز است. اما راه های زیادی برای قابل دستیابی کردن این اهداف وجود دارد.

هر کسی در زندگی می خواهد که به اهداف خود برسد، این کار باعث افزایش اعتماد به نفس و قدرتمند شدن فرد می شود و او را در رسیدن به اهداف بزرگ تر یاری می رساند.

رسیدن به هدف باعث افزایش انگیزه جوان می شود و موفقیت های بزرگ آینده را برایش به ارمغان می آورد . اما رسیدن به هدف ، نیازمند برنامه ریزی ، نظم ، و ترتیب و انگیزه است.

اگر چه رسیدن به اهداف ،کاری زمان بر است اما به هر حال در زندگی هر فردی لازم است.

برای رسیدن به پیروزی باید در ابتدا بر روی هدف ، تمرکز کنید . سعی کنید در آن واحد ، تنها بر روی یک هدف متمرکز شوید. اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر تقسیم کرده و قدم به قدم  برای حصول آنها تلاش کنید .این کار باعث می شود که راه برای رسیدن به هدف بزرگ ، برایتان ساده تر شود و یک هدف به دلیل اهمیت و بزرگی اش، دور از دسترس به نظر نرسد.

وقتی در یک زمان ، تنها بر روی یک هدف تمرکز می کنید ، سعی کنید مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به آن را بیاموزید. مثلا فکر کنید که در حال حاضر فارغ التحصیل شدن گریه از دانشگاه برایتان هدف اصلی باشد، در این حالت باید مبنا را قرار داده و کارهایی که برای رسیدن به هدف نیاز است را یک به یک انجام دهید.

اهداف خود را بنویسید . سعی کنید واقع بین باشید . از زمان و میزان تلاش مورد نیاز برای رسیدن به هدفی خاص آگاه باشید و آن را در برنامه ریزی های خود منظور کنید.

حال سعی کنید روی اهدافتان کار کنید.

مهارت های مورد نیاز و منابع ضروری برای رسیدن به آنها را در نظر بیاورید و سعی کنید آنها را فراهم کنید. مثلا برای فراغت از تحصیل، باید تمامی دروس خود را با نمره ی مناسب پاس کنید نگران ، پس مهارت های لازم برای هر درس را فرا گرفته ، کتاب های مورد نظر را تهیه کرده ،وقت کافی برای آموختن در نظر بگیرید .

خطاهای کوچک و موانعی که همواره بر سر هر راهی وجود دارند نباید شما را نا امید کنند.چشمک

شکست کاملا عادی است  اگر چه  ممکن است باعث عصبانیت جوانان شود . به هر حال باید از هر شکست ، پلی به سوی پیروزی ساخت.

با هر شکست فکر نکنید که پیروزی دست نیافتنی است . در واقع هر مانعی ، تنها آزمایش مقاومت ،خلاقیت و توانایی شما بر سر راه موفقیت است.

با یاد گیری این مهارت ، در رسیدن به اهداف آتی موفق تر خواهید بود .

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کرده و این برنامه را هر چند وقت یک بار مرور کنید شاید گاهی لازم باشد تا تغییراتی در برنامه تان ایجاد کنید.

هر گاه قدمی به پیروزی نزدیک شدید ، به خود هدیه بدهید. این کار شما را تشویق می کند .

اگر چه هدفگذاری و رسیدن ب آن برای خیلی ها ، بسیار سخت است اما به هر حال شما جوانان ثابت کرده اید که از عهده هر کاری بر می ایید .

اگر تمامی مراحل حرکت به سوی پیروزی را با گام های حساب شده طی کنید ، موفقیت از آن شما خواهد بود.

منبع: نسل سوم (ضمیمه جام جم)

/ 1 نظر / 7 بازدید
کــــافه بـ ـ ـ ـلاگـــــــ

سلام کافه بلاگ عضو می پذیرد کافه بلاگ پاتوقی است غیر سیاسی و غیر مذهبی ... ---------------- راستی , نام خواننده ی آهنگ پس زمینه ی وبلاگتون چیه ؟